Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava 2:1

 • 16.10.2017

Velice důležité tři body! Bohemka vyválčila vítězství proti ostravskému Baníku a posunula se tak opět do klidných vod české fotbalové tabulky. Velmi dobré představení zorganizovali i fanoušci na tribunách, a tak se dá hovořit o celkově povedeném utkání – zejména pro tu zelenobílou část obecenstva! Přes veškerou spokojenost však nesmíme opomíjet i drobné vady na kráse, z nichž ta největší byla bezpochyby velmi, velmi špatná návštěvnost…

Baníku osudnému pátku třináctého předcházely dva týdny bez ligového fotbalu, a tak měli hráči i aktivní jádra obou táborů dost času na přípravu. Při nástupu hráčů na hrací plochu proto na plot míří hned prví choreo z dílny Sektoru 1905 – černožlutý nápis „Dnes tu body nevyfáráte“, doplněný o dvě hornické věže, rozlámané hornické náčiní a černé dýmy nádherně podkreslující celkové vyznění chorea (to jen vysvětlení pro televizní mluvku Karocha, „proč“ je toto potřeba).

ostrava_podzim2017_doly

Dobrý vstup do zápasu měli i hráči v zelenobílých dresech a na prvních patnáct minut zatlačili soupeře k jejich brance. Skóre však otevřel simulant Baroš, který si během celého utkání neprávem vykoledoval hned několik standardních situací. Při příští reprezentační přestávce by si měl dát s Chachary brigádičku v ostravských dolech, když ho to tak táhne k zemi… Ve třicáté minutě pak kotel pod hodinami roztahuje další plachtu, tentokrát s nápisem „Pátek 13., Pořádek si uděláme sami!“, reagující na symboliku dne, ale hlavně na nedávné pokusy domácí securitky zasahovat do dění v kotli. Vedení klubu i hoši ve vestách by si to měli vzít k srdci!

ostrava_podzim2017_asabostrava_podzim2017_jason

Ve třiatřicáté minutě si pak na Lutsův pas naběhl Žeňa Kabajev a nádherně z voleje uklidil balón za záda hostující gólmana! Gratulujeme k prvnímu letošnímu ligovému gólu a překrásné brance. Srovnáno!

I do druhé půle jsme vstoupili ve velkém. Během pauzy bylo mezi všechny kotelníky rozdáno 1500 zelenobílých blýskavých vlaječek, které pak v kombinaci s několika stroboskopy rozzářily doslova celé Vršovice! Díky všem za ochotu, spolupráci a neutuchající chuť mávat a mávat!

ostrava_podzim2017_vlajeckyostrava_podzim2017_supportostrava_podzim2017_kotel

Hra se po pauze zklidnila a vyrovnala, větší vůli po brance však měli klokani a po nenápadné akci v padesáté osmé minutě se střelou k tyči prosadil Rudolf Reiter. Ohromná radost a opět gratulace k první vstřelené brance této sezóny. Během druhého poločasu se opticky prezentovali i Chachaři, jež překryli sektor hostí plachtou „Jsme váš pátek 13.“ a stejně jako my se následnou prezentací (maskami a mačetami) inspirovali hororovou sérií Pátek třináctého. Jelikož už do závěrečného hvizdu žádná branka nepadla, mohla začít nefalšovaná vršovická oslava. Velkou pochvalu zaslouží hlavně oba dva střelci, bojovník a hráč zápasu Martin Dostál, jenž odehrál větší část utkání se zlomeným nosem (velký respekt!), a samozřejmě stabilní opora týmu Pepa Jindříšek. Velkou radost pak máme i z návratu našeho kapitána Daniela Krcha. Toto utkání by mohlo být dobrým odrazovým můstkem k ještě lepším zítřkům!

Bohužel celý večer nebyl kompletně „růžový“. Velikou ostudou je především prachbídná návštěvnost 3872 diváků. Proti Baníku v pátek večer je to zkrátka propadák. Nemalou úlohu v tom jistě sehrála politika klubu v oblasti prodeje vstupenek. Vedení by si mělo uvědomit (a nejen v této záležitosti), že restrikcemi se nikdy nedá ničeho dosáhnout. Správnou strategií je pozitivní motivace a proaktivní přístup! Vyprodat kapacitu Ďolíčku nemůže být problém nota bene na takto fanouškovsky atraktivní zápas, muselo by se však více myslet na fanouška a méně na vlastní kapsu. Koneckonců i ta kapsa by se naplnila, kdyby přišlo více lidí, tudíž by i více lidí utrácelo za občerstvení, suvenýry apod. Přemýšlet pouze tím způsobem, jak co nejvíce ztížit vstup hostujícím fanouškům u nichž je předpoklad, že jich přijede víc jak 250 a zakázat volný prodej v den zápasu, a současně neudělat téměř nic pro to, aby mohli přijít ne tak zapálení fanoušci Bohemky, diváci či „náhodní kolemjdoucí“, je cestou do pekel…

ostrava_podzim2017_fanatismus

Tři body dobré, ale bude potřeba je co nejdříve potvrdit, aby mohl být zbytek podzimu už v poklidu a každý bodík navíc už jen nadstandard. Příští utkání v Jihlavě, jež plave v sestupových vodách, tak bude skvělá příležitost zmíněné body vybojovat a potopit ježkovi ještě více hlavičku pod hladinu. I proto se nás na Vysočinu musí za podporou klokanů vydat co nejvíce! Termín nám úplně nepřeje, ale my jsme s Bohemkou vždy a všude! Takže v pátek na viděnou!

Klokan!

ostrava_podzim2017_dekovacka

P.S. Na závěr bychom ještě chtěli poděkovat všem, kteří projevili zájem o naše produkty. Zejména novinky, černá trika a ponožky, šly opravdu na dračku. Vaše podpora náš těší a doufáme, že jsme předvedenými chorografiemi opět ukázali, že finanční podpora našeho choreo týmu, ať už formou příspěvků do kelímků nebo nákupem našich suvenýrů, má skutečný smysl! Děkujeme!

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 11

 • dred píše:
  17.10.2017 v 22:13

  hoj klokani! ty vlaječky, to byla mega bomba, lidi se mohli umávat ..ale spekulovat tady nad tim, že někdo (asi půl kotle :) mávalo už před hvizdem, je asi zbytečný.. vemte si, že kalíte od 17 hod, pak konečne přijde mač, kalíte eště víc, a když jste tak na půl cesty do derilia tremens, někdo vám dá do ruky super vlaječku .. no co víc si přát. a pak zakáže mávání.. a tady je každý přemlouvání k hovnu ..to je prostě bohemka, trochu kaliči, trochu asociálové s vlastníma pravidlama, ale vždycky to s úsměvem na rtech nějak dáme a je pohoda ..A ještě jednou megadík za ten nápad!!!

  Odpovědět

 • b1905 píše:
  17.10.2017 v 16:02

  bude nějaký bus či sraz na Jihlavu?čus Franta

  Odpovědět

 • sasek píše:
  16.10.2017 v 20:49

  Vlaječky parádní, myslím, že by nebylo špatné zkusit tento nápad rozvést i na hlavní tribunu, pokud na to budou prostředky.
  Mě až tak nemrzí návštěvnost, jako spíš dlouhodobě sedící diváci (záměrně píšu diváci) na pravém kraji kotle. Je to škoda, trochu tomu nejspíš pomohla ta mezera uprostřed, kde všichni logicky stojí. Další důvod může být i ten, že aktivní jádro a speaker stojí trochu bokem, ale to se asi nezměníme :) radši budu rád, za to co je. Když kouknu na zbytek ligy, může být i daleko hůř :)

  Odpovědět

  • bohemak píše:
   16.10.2017 v 21:06

   Vlaječky mě taky nadchly a myšlenka zapojení i hlavní tribuny v podobném duchu není určitě od věci. Ale jak sám říkáš, nějakou roli budou hrát finance, ale zejména čas – kór když si vemu, že tyhle vlaječky nebyly koupený, ale byla to poctivá ruční práce. Už dělat jich 1500 ( + samozřejmě všechny další práce na dalších choreích)… rozhodně nic snadného. Teď si ještě vem, že by jich mělo být 3x víc. Ale vymyslet se toho dá spousta a choreo tým se určitě nebude chtít hned tak opakovat. A další věcí je hlavní tribuna samotná – u velkých zápasů (ACS, Baník, SKS) máš i přes všemožné trapné zákazy vedení sektor A1 z půlky obsazen hosty a A4 je poloprázdná, protože jde o VIPkaře. Už vidím, jak jsou ochotní mávat vlaječkama…

   Odpovědět

 • chimera píše:
  16.10.2017 v 20:09

  Kluci a Holky díky za fantastickou práci choreo týmu a super trika, díky Mikemu za dobré vedení kotle, což vedlo dobrému supportu proti Chacharům… Je si myslím, že nebyl lepší vše bylo způsobeno značnou vlažností některých lidí v kotly o hlavní tribuně nemluvě. Ps: Návštěvnost ani komentovat nebudu Myslím zcela vážně není na čase zase zavést Kotel v KOTLY :-?

  Odpovědět

  • bohemak píše:
   16.10.2017 v 21:24

   Z mýho pohledu akce Kotli v kotli byla hlavně o nastartování našeho kotle, o takovém probuzení z letargie a vytvoření zdravého jádra. To se myslím povedlo. Tahle „motivačka“ byla prospěšná hlavně z důvodu, že se podařilo vytvořit v našem kotli to jádro x desítek lidí motajících se kolem Sektoru1905, které dokáže spolupracovat právě při zápasech při realizaci choreí, kteří Sektor berou za svůj (viz. nošení produktů S1905 apod.), že se vymyslely další chorály, novinky, společný busy, florbaly atd atd. – prostě stejná mentalita. Myslím ale, že teď už musíme koukat všichni trošku dál a snažit se zapojit ideálně komplet celej sektor pod hodinama. I když to je asi utopie. Ale určitě to jádro rozšiřovat a rozšiřovat a to půjde asi hlavně jen časem a neustálou prací s těma lidma. Mě těší, že opět v kotli vidím víc a víc i velmi mladých fanatiků, kteří se teď mají od koho učit a kdo jim ukáže ten správnej směr:) Takže už bych spíš než na Kotel v Kotli cílil na VELKEJ KOTEL!

   Odpovědět

   • Chimera píše:
    17.10.2017 v 13:00

    Jo to by šlo a souhlas progres tam je, se taky rád zapojím do jakékoliv „špatnosti“…

    Odpovědět

 • Helmut píše:
  16.10.2017 v 19:40

  Chorea parádní a hodně mě potěšilo, že David Bartek strávil celý zápas v kotli!

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  16.10.2017 v 19:00

  Tvl podívej se, co se strhlo za vlnu nevole ohledně opakování jména střelců našich gólů. Dovedeš si představit, co by se dělo po tom, co by byly v kotli repro bedny? Bohemka má snad nejkonzervativnější fans v lize, stačí co se dělo kolem megafonu kdysi. Dřív nebo později podle mě k reprákům dojde, ale chce to hodně času, jako na všechno na Bohemce. Efekt vlaječek bezesporu vynikající.

  Odpovědět

 • Klokanisko píše:
  16.10.2017 v 18:44

  Ta organizace chorea s vlajeckami nebyla úplně dobrá, půlka kotle mávala, i když dostala jasný pokyn od speakera, at to nedělá.
  V jiných klubech by se to nestalo. Zamyslete se prosím nad tím, jestli už není čas na změnu v podobě třeba mikrofonů a reproduktorů, které by zlepšily takřka určitě doping a organizaci samotnou. Pravdou ale je, ze to musí stát spoustu peněz

  Ave klokan

  Odpovědět

  • CUB píše:
   16.10.2017 v 20:14

   Tak on ten megafon není zázračnej, lidi z horní části kotle potvrdili, že je špatně slyšet.

   Odpovědět