Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava 0:1

  • 19.8.2018

Na druhé domácí utkání letošního prvoligového ročníku jsme se připravovali s jediným cílem – podpořit naše borce tak, aby dovedli zápas k vítěznému konci a dostali tak Bohemku na čtvrté místo v tabulce. Tento cíl zůstal bohužel nenaplněn.

K dalšímu pondělnímu utkání vyběhli borci v zelenobílé proti ostravskému Baníku. Jelikož se jednalo o atraktivního soupeře s dostatečnou fanouškovskou základnou, návštěva nepříznivému pondělnímu termínu příliš neodpovídala, resp. předčila očekávání. Přesto je však nutné dodat, že se nám fanouškům zápasy ve všední dny příčí a k vyšší návštěvnosti na českých stadionech určitě nepovedou. Tento názor tedy reflektuje i úvodní choreo v podobě 50ti metrové plachty vytažené prakticky přes celou šíři plotu a doplněné o skandování pokřiku „Český fotbal pro fanoušky!“. To vše krátce na to, kdy byl David Bartek oceněn za rovných dvě stě utkání odehraných v tom nejkrásnějším dresu. Barťas, velká gratulace!

banik_podzim2018_choreo

Fotbal je po celých devadesát minut více méně vyrovnaný, moc parády však vidět není. Stále proto doufáme, že klokani nakonec vsítí a vybojují další domácí body. Nakonec se však nekoná ani jeden bod za plichtu, poněvadž zelenobílí nebyli, jak mají dlouhodobě ve zvyku, schopni dohrát utkání až do samotného konce. Ostravský Šašinka v závěru poslal Baník do vedení a chachaři si ho už těch posledních pár minutek pohlídali. V tomto momentu se nejde vymlouvat na věčně simulujícího Milana, možnou penaltu nebo podivná rozhodnutí sudích. Výkon pod hranicí našich možností to byl už několikátý v řadě. Zelenobílí umějí zahrát podstatně lépe, pokud se však předváděná hra nezmění, klokani nezačnou střílet branky a dohrávat zápasy do závěrečného hvizdu, budou to zase nervy až do konce sezóny…

banik_podzim2018_kotel

Do Ďolíčku si i přes nepříznivý termín a televizní vysílání našlo cestu 4955 fanoušků, z toho vyprodaný sektor hostí (250 ks) a něco přes 100 chacharů na hlavní, kteří využili poskytnutých lístků pro hostující klub a na kraji A1 vytvořili druhý, ryze ostravský sektor. Domácí kotel si po celý zápas vedl vcelku standardně, lepší support zaznamenal paradoxně ve chvílích, kdy se na hřišti nedělo prakticky vůbec nic, a na sektor se z nebe snášely kapky deště. Vypíchnout lze dozajista chorály jako „Gól, klokan, gól“ nebo „Jdem na fotbal“ z druhého poločasu, které měly výbornou úroveň. Škoda, že takovou laťku nejsme schopni držet po většinu utkání. Samotný závěr se pochopitelně odehrával ve velkém rozčarování, což vyústilo i ve velmi chladnou děkovačku.

banik_podzim2018_uvodka

Fans hostí předvedli velmi dobrý výkon, snažili se spolupracovat mezi oběma „kotli“ a vizuálně se prezentovali nápisem „Konfliktní tým“. Opět tak dokázali, že i v tak ostudném sektoru hostí, jakým disponujeme v Ďolíčku, se dá vytvořit kvalitní support pro svůj tým, za což jim patří uznání. V kotli Baníku se rovněž objevuje jedna z našich menších a nepříliš známých vlajek, která byla údajně zcizena přímo z našeho kotle v době utkání. Pokud se tak skutečně stalo, tak nad tím zůstává rozum stát. Není větší hanby, než takovým způsobem přijít ač o sebemenší zelenobílou zástavu a majitel/majitelé by se měli vážně zamyslet, jak si hlídají svoje věci. Stejně tak by se ale měli zamyslet ostatní klokani, jak dávají pozor na své zelenobílé suvenýry a především vlajky, které jsou z fanouškovských propriet vůbec to nejcennější. Tento případ není žádnou výjimkou. Stále častěji se objevují situace a netýká se to jen našeho klubu, kdy tipaři z nepřátelských týmů se snaží využít anonymního prostředí, koupí si lístek do kotle, sledují lidi, kteří věší vlajky a už z nich nespustí oči klidně i několik hodin po zápase. Poté už stačí jen zvednout telefon, přivolat si posily a suvenýry jsou v rukou soupeře. Proto opět důrazně upozorňujeme: „Dávejte si velký pozor na své suvenýry a především vlajky, ať se neobjevují vzhůru nohama v sektorech soupeřů!“. Ani někteří FCB však nejsou v tomto výjimkou, a tak se několik jejich suvenýrů objevuje na plotě v našem kotli včetně trika jejich družebních přátel z Polska.

banik_podzim2018_ulovky

Slavit se dnes nebude, a tak po zápase drtivá většina klokanů i vzhledem k pondělnímu termínu mizí rychle do svých domovů. Plné tak zůstávají pouze klasické zelenobílé knajpy, v jejichž okolí je rušno i delší dobu po utkání. Jednu z „událostí“ večerního vršovického dění ve svém reportu chachaři líčí ve stylu, že se třicítka klokanů po náběhu zalekla a znervózněla z 10-ti členné skupiny ostravských. Nad tímto úryvkem z článku, který byl rovněž zveřejněn na fb hooligans.cz, aby byl později smazán (proč asi? :D), se nezbývá než jen pousmát a zmínit, že je to tedy dost pod úroveň těch nejlepších u nás.

AŤ ŽIJE BOHEMKA!

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.