Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 0:0

 • 30.5.2018

Konec dobrý, všechno dobré! Sezóna nám skončila, tak jak začala, tedy remízou s ACS. Loni v létě to byl proti nadupané Spartě určitě velký úspěch, v průběhu roku se však Bohemka ohromně vypracovala, zatímco letenské hvězdičky se nedokázaly ani pořádně sehrát, a tak je nynější plichty trochu i škoda. Přesto však uzavřela povedenou a nezvykle klidnou sezónu, čehož si klokaní národ po peripetiích poslední dekády váží zřejmě nejvíc.

O střetnutí s letenským rivalem byl velký zájem už řadu dní před samotným zápasem. Hlavní tribuna byla prakticky okamžitě vyprodána. Do kotle pak padly poslední lístky v průběhu předcházejícího týdne. Výborná práce, takto by to mělo vypadat vždycky! V posledních čtyřech domácích utkáních (Plzeň, Jihlava, Boleslav, Sparta) jsme si tak spravili poškozenou reputaci z úvodu jara, kdy se naše domácí počty pohybovaly na hraně ostudy. V příští sezóně už chceme vidět jen vyprodaný Ďolíček! Prázdniny, neprázdniny, zima, nezima!

sparta_jaro208_choreosparta_jaro2018_napis

Příprav k utkání tentokrát nebylo tolik, přesto jsme však lehce válčili s časem, díky důkladné policejní prohlídce kdejaké díry na stadionu. Směšné a hlavně zbytečné. Před zahájením utkání jsme totiž stejně vytáhli plachtu s nápisem „Trocha dýmu na podporu týmu“ okořeněnou skutečně jen „troškou“ dýmů. Do hry se tak dostaly desítky zelených dýmovnic a světlic a kotel Bohemians se tímto bezpochyby zařadil mezi TOP pyroshow uplynulé sezóny a možná i několika posledních let! Pozornosti se tento táboráček koneckonců dočkal i na prestižních mezinárodních ultras stránkách.

sparta_jaro2018_pyroshowsparta_jaro2018_peklo

Dalším velmi krásným předzápasovým momentem byla gratulace Pepovi Jindříškovi k odehrání tří stovek ligových zápasů. Mezi gratulanty se překvapivě objevila i Pepova maminka Zlatuše. Hromový aplaus doplnilo skandování Pepova i Zlatušina jména! Gattuso, ještě jednou velká gratulace! Těšíme se na tebe v příští sezóně!

sparta_jaro2018_gattuso

Choreo domácích zřejmě klokany doopravdy nakoplo, jelikož v úvodu jasně dominovali. Hráči se s tím nemazali, byli plni energie, chuti hrát i nezbytné tvrdosti. Již v prvních deseti minutách tak zavřeli pusu všem, nejen internetovým, takyodborníkům, kteří šířili pomluvy o jasně prodaném utkání. Takto se zápas určitě nepouští. Naopak – tohle byla čirá vůle po vítězství! Přesně tak, jak to má zelenobílý fanoušek rád! Euforie z pyroparty i z předváděné hry se logicky odrazila i na tribunách. Natřískaný kotel fandil velmi dobře, delší chorály střídaly kratší pokřiky, přesně tak, jak to má být! Po herní stránce se Sparta ukázala jen šancí Ben Chaima, celkově však hřiště ovládala Bohemka. Škoda neproměněné obrovské šance Tetteha. Velmi dobře se ukázalo i duo Hůlka (poprvé nastoupil na kraji obrany) – Bartek, kteří minimálně v prvním poločase solidně větrali pravou stranu letenských, za což byli často odměněni potleskem zaplněných tribun.

sparta_jaro2018_ruce

V druhé půli hosté získali menší převahu, včetně té psychologické, když se zdálo, že budou obdarování penaltou po nafilmovaném pádu Vatajela. Po přezkoumání videozáznamu však sudí zcela oprávněně své rozhodnutí odvolal, což vyvolalo jásotnou reakci tribun. Video se ukazuje býti skutečným nepřítelem bohatých, mocných a vlivných celků. Náznak spravedlnosti vlil klokanům krev do žil a ti opět přebrali otěže utkání. Zejména pak v 69. minutě, kdy střídajícího (a zřejmě loučícího se) Tetteha nahradil Žeňa Kabajev, který během následujících dvaceti minut běžel hned třikrát v úniku na gólmana, ani jednou však nedokázal skórovat. Škoda, mohl se stát skutečným vršovickým hrdinou, který zlomil sedmnáctileté prokletí! Ani kotel však po pauze nezahálel. Fandilo se výborně, dařilo se zapojovat ruce i šály. Klasiky jako Křičíme z plných plic či Gól, klokan gól se rozhodně nesly celými Vršovicemi. Škoda jen, že se stále nezapojuje celý kotel, ale jen jeho nejaktivnější jádro. Navíc se nám v kotli začal rozmáhat nezdravý nešvar v podobě sedících lidí v části u vchodu do sektoru. To do kotle prostě a jednoduše nepatří! Stejně jako neustálí kritici vlajek, jež se nehodlají smířit s omezeným výhledem na úkor dobré prezentace kotle jako celku. Uvědomují si, že takový speaker nevidí fotbal vůbec? Že všichni, kdo připravují ty oblíbené prezentace či prodávají v trafačce, vidí mnohdy jen část utkání? Není pak trochu sobecké rozčilovat se kvůli několika minutám omezeného výhledu?

sparta_jaro2018_schick

Oficiální návštěva činila 4970 diváků a v hledišti byl přítomný mimo jiné i Páťa Schick, jenž se zřejmě přišel podívat na své poslední dva celky, v nichž působil. Návštěvníci zpoza Vltavy vyprodali svůj sektor a obsadili i omezené množství míst na hlavní tribuně. V druhé půli se prezentovali balónky a drobnou pyrotechnikou v barvách vlastní trikolory. Pár dělobuchů pak dopadlo i na hrací plochu, což byl zřejmě jejich nejhlučnější projev. Po stránce supportu se totiž nijak zvlášť nepředvedli. Rozhodně nejslabší představení z větších táborů, které na naši půdu zavítaly.

Bylo to blízko! Každý to cítil a děkovačka tak proběhla zcela oprávněně a upřímně. Proměnit jednu šanci a nebylo by co vytýkat… Je však třeba ocenit nejen výkon proti Spartě, ale i sezónu jako celek. Sice měla svá slabší místa, ale s odstupem se jednalo o dobrý rok. Bez obav, po podzimu prakticky zachráněni, s nadějí (ačkoliv hluboce ukrytou) na pohárovou Evropu, bez prohry se Spartou, s plzeňskou ponižovačkou – zkrátka s řadou momentů, na něž budeme rádi vzpomínat. Hoši naopak poděkovali fanouškům kolečkem podél tribun, plácnutím, pár slovy a v případě několika šťastlivců i dresem, a pak už se každý rozešel do okolních hospod či domů. Oddychnout si před další, a tentokrát delší a náročnější, sezónou!

sparta_jaro2018_fanatik

Závěrem dovolte za celý Sektor1905 poděkovat vám, fanouškům, toho nejlepší klubu na světě, za skvělou sezónu. Byla to pořádná jízda a už nyní se těšíme na další party. Vážíme si vaší podpory jak slovní, tak finanční. Bez vašich příspěvků na chorea a nákupů v trafačce bychom nebyli schopni připravovat veškeré prezentace, ani zvelebovat okolí trafačky a kotle. I na letošní léto máme schováno několik překvapení, zatím si je však necháme pro sebe. Zároveň je na místě omluva všem zájemcům o nálepky, na něž už se nedostalo. Přestože jsme letos vyprodukovali několik sérií, balíčky nám do úplného konce sezóny nezbyly a poslední kusy zmizely při poločasové pauze. Těší nás však, že lepíte a děláte tento svět hezčím. S novou sezónou se můžete určitě těšit na nové stickerky a celou řadu dalších produktů!

Hoši děkujem, hezkou dovolenou a všichni se vidíme v červenci!

AŤ ŽIJE BOHEMKA NAŠE!

Stejně jako při zápase s Plzní, tak i tentokrát bylo rušno ve vršovických ulicích. V nich na sebe narazily obě chuligánské ekipy Bohemians a Sparty a my přikládáme screen z webu hooligans.cz, kde oba tábory uvádějí svůj pohled na vzájemné měření sil.

reporty_ekip

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentáře 3

 • Botičskej píše:
  31.5.2018 v 13:51

  A proč ne prdlo? K fotbalu to patří a oni neměli problém se za Bohemku postavit proti dvojnásobné přesile, což zasluhuje uznání, zatímco ty si akorát napsal tenhle hloupý koment.

  Odpovědět

 • brdlo píše:
  31.5.2018 v 11:27

  že naše mlátičky dostali od rudochu na budku bych sem radši ani netahal… :-(

  Odpovědět

 • dred píše:
  30.5.2018 v 18:10

  Jsem rád že zmiňujety ty pičuse, co se serou do vlajek, ale ruku k dílu nepřiložej. A to se jim dostalo opravdu mimořádně přívětivý nabídky (buď oni, nebo my…) no moc toho nemamávali. KAŽDOPÁDNĚ DÍKY SEKTOŘI!! A díky support leaderovi (i když má slabší momenty, jako neorganizace chorálu kde je jedna či více slok „šeptaná“ a nikdo neví kdy je brejk) tak si myslim že mu kotel aspoň DÍKY říct mohl… No nic, bylo to dobrý, vidíme se v létě :) Bohemka4ever!!! Sektor rulez!

  Odpovědět