Bohemians Praha 1905 – 1. FK Příbram 2:2

  • 28.11.2018

Po propadáku venku s Boleslaví, doma s Teplicemi, venku s Jabloncem… No zkrátka jsme kurva čekali, že se tým vedený Martinem Haškem aspoň proti zoufalé Příbrami vzmuží (zranění, nezranění) a dokáže konečně doma naplno bodovat. Nestalo se.

Sychravá sobota do Ďolíčku příliš nelákala – a bude hůř, ještě tři kola před námi. I přesto makáme už od poledních hodin, abychom za fanoušky byli stoprocentně připravení a do zápasu dali maximum. Co jsme bohužel nemohli ovlivnit byla celková návštěvnost, ta byla pro nás zklamáním. Konečně se dočkáme víkendového termínu a zaplníme Ďolíček pouhými 3771 diváky. Bez viny určitě není vlezlé počasí, ale ani prachbídné výkony z posledních kol. Tohle už je opravdu jen pro ty nejvěrnější a hlavně nejodolnější.

Úvod utkání začíná slavnostně. Nejprve jsou uděleny ceny nejlepším hráčům předchozího měsíce, následuje slavnostní výkop nově zvolené starostky Renaty Chmelové, zvolené s podporou Desítky pro domácí. Vnímáme to jako příslib lepších časů pro Bohemku i Ďolíček, pro paní starostku pak hlavně velký závazek vůči velké skupině obyvatel (nejen) Prahy 10! Náš vztah k ikoně Vršovic konec konců v daný moment dokresluje i vytažené choreo se siluetou stadionu a nápisem „East or West – Home is best“. Za tuto povedenou prezentaci si opět zaslouží pochvalu mladá generace Sektoru, jež se pomalu sžívá s rostoucími kompetencemi, z čehož máme, vzhledem k rostoucímu věku starší party, velkou radost:). Pochvalu zaslouží i paní starostka, která nás v první půli překvapila svou účastí v kotli. Pro začátek za nás dobrý!

pribram_podzim2018_choreo

Špatný není ani support. V první půli se fandí nonstop, chorály střídají pokřiky, větší dynamice však schází větší počet fanoušků a zajímavější dění na hřišti, což se pochopitelně lepší v závěru půle po šťastné teči Kuby Nečase. Nutno podotknout, že už Yusufova střela letěla zajímavým směrem! Doping se o něco zvedá ještě po přestávce, kdy hostující Soldát dostává druhou žlutou kartu a mizí v kabinách. Opakovačka se závěrečným „My chceme výhru“ se následně velmi silně nese celými Vršovicemi. Efekt je však právě opačný. Klokani nechají hosty nejprve po rohovém kopu vyrovnat a následně po chybě Krcha zcela skandálně dokonce převzít vedení (v deseti!). Dan sice v nastaveném čase srovnává, čímž mírně odčinil svou chybu, za celkový výkon (a výkony posledních týdnů) si však hráči poděkování rozhodně nezaslouží a speaker tak vůbec poprvé během své „kariéry“ zcela po právu sahá k tomuto opatření. Hráči se přesto od několika desítek fanoušků dočkávají potlesku (proč? za co?), většina kotle však zarytě mlčí. Člověk by čekal nějaké gesto, slovo omluvy, nedej bože vysvětlení, které předvedl kupříkladu Yusuf v Boleslavi, když sebral jako jediný odvahu a přišel k plotu. Hráči však pouze několik dlouhých minut stojí na vápně jako zařezaní a nakonec beze slova odchází. Na cestu ještě dostávají pár peprných slov, ke kterým se přidává i hlavní tribuna, která dává otevřeně najevo svoji frustraci, a to už i během zápasu. Pane trenére, sorry jako, ale nemůžete to mít nikomu za zlé. Vy i váš tým jste profíci a musíte 1) předvádět odpovídající výkon, 2) umět snášet kritiku. Výčitky vůči fans a apely na sebevědomí hráčů si nechte od cesty, s takovou byste (a nejen vy) v jiné profesi daleko nedošel. Jedna jediná domácí výhra by vám slávu nevynesla ani ve Vlašimi. Support v druhé půli pochopitelně odrážel vývoj dění na hřišti. Zejména na hlavní tribuně byla neochota fandit velmi znát, což dokresluje jedna z vůbec nejhorších odpovídaček zelená – bílá . V tomto ohledu bychom však i my měli zapracovat sami na sobě. Fandíme až do konce!

pribram_podzim2018_kotel

Fans hostí dorazilo 18. Vyvěsili dvě vlajky, místy fandili a po druhé brance svých koní šli někteří dokonce do půl těla. Žádné terno, samozřejmě. Na Příbramské však překvapivě slušný výkon.

Po zápase míříme rychle zapít žal, což je vskutku potřeba. Ti starší mezi námi zažívají opravdu nepříjemné deja vu. O to větší výzva však pro nás budou nadcházející kola. Bohemku jsme v bryndě nenechali dříve a neuděláme to ani teď. Vedení klubu a tým samotný nás však musí přesvědčit, že jsou muži na svých místech. Bohemka nesmí být jen levnou reklamou nebo výtahem do vyšších fotbalových kruhů. Na to ji miluje příliš mnoho lidí. Proto budeme za týden na značkách a fandit, co to dá. Jestli si však někdo myslí, že nás uchlácholí plichtou s Duklou, výmluvami a přísliby údajných zimních posil, tak je na omylu. Důstojný výkon a tři body, nic jiného nepřichází v neděli úvahu.

Hoši, KURVA, bojovat!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.