Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko 1:0

• 17.9.2017

Po neúspěšném zápase na Julisce přišla reprepauza a s ní i odpočinek od ligového fotbalu. Jak už to tak bývá, uteklo to všechno jako voda a tak přišel opět fotbalový víkend a s ním i sobotní domácí ligové utkání klokanů. Do Ďolíčku přijelo tentokrát Slovácko a nutno dodat, že mělo po pěti kolech stejnou bilanci jako klokani (1-3-1). Obě mužstva navíc spojovala i střelecká impotence – Slovácko nebylo schopně vstřelit gól v posledních dvou zápasech, našim borcům se nepodařilo rozvlnit síť již tři ligová klání v řadě.

Zatažená obloha okolo poledne se nakonec trhá a již okolo třetí odpolední panuje takřka ideální fotbalové počasí. Ďolíček se tentokrát plní pomalejším tempem, než v jiných zápasech. Výsledná návštěva 4041 diváků tak není žádným extra počinem, přesto panuje skvělá atmosféra. Té pomohlo bezpochyby i dění na hřišti – vyrovnané utkání plné bojovnosti a mnoha šancí na obou stranách.

slovacko_d2017_choreo

Před úvodním hvizdem se prezentujeme plachtou k 5. výročí vzniku Sektoru 1905, na které je „hororklaun“ držící dort se symbolickým počtem svíček. Vše doplňuje pět odpálených rací jako „doplněk“ k výroční plachtě. Poté již začíná samotný zápas a s ním i náš vytrvalý support. Na to, že jsme byli prakticky bez soupeře na tribunách, to byl výborný počin. Hosté dorazili v počtu 30 (?) kousků a za celý zápas jsme nepostřehli žádnou jejich snahu o fandění.To náš kotel šlape na plné obrátky po celou dobu utkání. Daří se velmi dobřezapojovat ruce, což posílá fandění vždy o několik levelů výš. Všemu napomáhá i fakt, že naši borci hrají v prvním poločase „na kotel“ a navíc Slovácko přitlačují k jejich pokutovému území. Nesčetněkrát se tak naskýtá možnost vyřvat gólmana hostí Milana Heču, což se také úspěšně daří. V jednom případě dokonce Heča podklouzne, načež od nás dostává radu, ať jde přezout kopačky. Bohužel, Milan si nekompromisně stojí za svým obutím a pomoc publika nevyslechne.

Po poločase se obraz hry mění a hráči Slovácka předvádí diametrálně odlišný výkon, než v první půli. Náš support však šlape dál. Skvěle se daří držet i delší chorály jako „jdem na fotbal“ nebo „gol-klokan-gol.“ Zaslouženě také nespočetněkrát vytleskáváme Fryštyho, který nás i tentokrát podrží několika výbornými zákroky. V 65. minutě rozvlní síť na druhé straně po učebnicově trefené voleji k tyči Martin Hašek mladší a stadion plní zelenobílá euforie. Přestože ve zbytku zápasu ještě na obou stranách zazvoní branková konstrukce, končí utkání výhrou klokanů 1-0 a může se začít slavit ve velkém. Děkovačka je opravdu velkolepá“ Kromě již tradiční opakovačky, pumpovačky s hráči, vytleskávačky atd. se navíc daří zapojit i hlavní tribunu odpovídačkou zelená-bílá. Krásný fotbal, krásný výsledek – co víc si přát!

slovacko_d2017_tribuna

slovacko_d2017_konec

Tři body tak zůstali ve Vršovicích a mohlo se jít s dobrým pocitem slavit. Teď je však potřeba hledět vpřed. Již v pátek nás čeká zápas v Teplicích a v neděli florbalový openair na Štvanici. Pojďme si užít naplno v rytmu chorálů zelenobílý víkend!