Bohemians 1905 – Sparta Praha (27.4.2008)

  • 26.7.2012

 

Týden po Brnu nás čeká rival z Letné. Domlouváme se, s odhodláním dát skupinu, a po dlouhých letech se soupeři postavit. Bohužel si opět někdo pouští hubu na špacír a od čtvrtka letí republikou info o našem srazu. Také se ozývají ACS. Je jim řečeno, ať s námi počítají!
V den utkání se nás schází 52 (7 Senco, 5 Rumburk, 4 Pardubice) lidí na boj.. Sestava byla jaká byla… Po problémech s vybráním placu a přesunem navigujeme rudé… Po cestě to od nás vzdávají 4 osoby. Po výstupu do schodů odkládáme věci.

 

Jdeme do půl těla a máme v plánu vrátit letenským útok z kopce.. Když se jejich ekipa (dle jich 65 osob) přiblží na pět metrů, jsou vyslyšeny jejich prosby, couvneme a dáváme soupeři prostor pro zformování.. Jsme beze zbraní (pro někoho jistě překvapení), zvedáme ruce nad hlavy. Protivník nás zdraví novým „chuligánským pokřikem“, po kterém nám je jasno, jaké složení soupeře stojí proti nám… První lajny jdou do sebe, trháme se, levá strana se chvilku drží, ale početnější a „lépe nabuzený“ soupeř nás proráží. Zadní řady nám cukají, kdo není v mlýnu se dává na útěk. První naši končí pod nohami „letenských“. Jasné vítězství soupeře!
Zkoušíme ještě strhnou naše zpět do boje, ale marně. Polovina naší sestavy ukazuje soupeři záda… Že to bude tvrdá bitka i s nějakou ranou navíc nám bylo jasné, ale dobíjení lidí v bezvědomí, vracejících se fotografu a vykusování masa z našich ležících; dobíjení po boji lidí, kteří se starají o raněné, to je trošku z jiného soudku… Někteří ACS po boji sami pomáhají našim, kdy zcela nepochopitelně přibíhají jiní „ACS“, kteří si ještě milerádi kopnou do ležících..
V boji nás bylo 48 (dle fotek), soupeře dle našeho odhadu 70-80, ne úplně fotbalového složení…. Houkačky se blíží, mizíme, opisují pouze asi osm našich. Nutno přiznat, dnes jsme na víc neměli, opět chybou komunikace se po zápase hádá na 20 starých, kteří o našem srazu nevěděli, či se dozvěděli pozdě…
Přímá otázka na ACS, je možno někdy střet hooligans Bohemians vs hooligans Sparty???

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.