1. FK Příbram – Bohemians Praha 1905 1:2 (pohár)

• 9.11.2018

V prvním listopadovém středečním termínu čekalo klokany osmifinále poháru. Los nás zavedl do nedaleké a v krizi se nacházející Příbrami (poslední čtyři zápasy – čtyři prohry, skóre 1:18, bez vstřeleného gólu v posledních třech utkáních). Naši borci před zápasem taktéž neoplývali bůhvíjakou formou, mírnou útěchou budiž fakt, že na rozdíl od příbramských jsme alespoň schopni vstřelit nějaké branky.

Brzký čas výkopu (16:00) nám moc optimismu z hlediska počtu příznivců zelenobílých na tomto utkání nepřidává. Po příjezdu se postupně trousíme do sektoru, někteří až v průběhu prvních minut zápasu. Okusit místní občerstvení nebyl příliš dobrý nápad, jelikož tentokrát stojí slušně řečeno „za houby.“ Počet klokanů v sektoru činil 97 hlav, další (řekněme desítky) byly přítomny na jedné z podélných tribun. Support je trochu horší, je celkem dost hluchých míst, spíše jedeme pokřikově. Poměrně komická situace přichází při úvodní brance Barťase, kdy několik dorážek před brankou domácích na opačné straně stadionu přes skrumáž hráčů špatně vidíme a slavíme tak jeho gól až s mírným zpožděním. Domácí fans o sobě dávají také vědět, přesto ve svém počtu (do 20 hlav) nemají patřičnou sílu dělat svým hráčům domácí prostředí. Z naší strany je výborná tradičně opakovačka, která se krásně odráží od podélných tribun, nechybí rekapitulace místních poměrů v podobě nesmrtelného „Jarda Straka nemá ……“ a dochází také k drobné výměně sympatií s domácími příznivci, kteří se snažili si vyskakovat, což působilo přinejmenším úsměvně. Zvýšení krevního tlaku způsobuje také sudí, který si zahrává s naším zdravím. Nad jeho obrácenými či přehlédnutými situacemi zůstával rozum stát, emoce však nikoli.

pribram_podzim2018_bartas

Z kraje druhého poločasu bohužel vypovídá službu buben, tak pokračujeme ve stylu staré Anglie – jen ruce a hlasivky! Přesto je fandění lepší, než v prvním poločase. Své hraje určitě i fakt, že kluci útočí na domácí branku před naším sektorem. Druhý gól Barťase, jenž uklízí balon nekompromisně k tyči, spouští radostnou vlnu. Uklidnění je však jen na pár minut. Domácí totiž ještě dramatizují toto osmifinále a snižují. I tak si klokani postup pohlídali a zvítězili 1:2.

pribram_podzim2018_dekovacka

Velká pochvala pro střelce obou našich gólů Barťase a celému týmu za postup do čtvrtfinále. Kdovíjaká podívaná to nebyla, ale počítá se výhra a tu nám hoši vybojovali! Děkujeme hráčům za postup a po děkovačce je hecujeme směrem k nedělnímu klání na severu, kde by to chtělo minimálně bodovat. I vzhledem k letošním ztrátám v domácím prostředí a faktu, že venku jsme ze sedmi zápasů získali deset bodů. Proto neváhejte a vyrazte podpořit naše borce do Jablonce! Místa v Sektorbuse ještě jsou, tak si o ně pište do zpráv na FB nebo na náš mail (info@sektor1905.cz). Sraz je na náměstíčku v neděli 11.11. v 11:30.

BOHEMIANS ON TOUR – PRO BODY DO JABLONCE!