1. FK Příbram – Bohemians Praha 1905 1:0

 • 3.4.2017

Od zápasu s poslední Příbramí si zelenobílá obec představovala povinné vítězství a také odstartování lepší série, jež by vedla k poklidné záchraně v první lize. K velkému rozčarování všech klokanů však k ničemu takovému nedošlo a první duben 2017 se tak do jejich paměti zapíše jako skutečně aprílový den…

Od samotného rána nám přeje počasí. První z nás se scházejí v Ďolíčku už krátce po druhé odpolední, aby se stihlo vše připravit k výjezdu. Přítomní strážníci zákona klasicky vyzvídají, jako vždy však bez úspěchu a pochopení. Ve tři čtvrtě na tři už panuje pod pergolou čilý ruch. Atmosféru však narušuje první fail celého dne, jelikož se nám ozývá dopravce se zprávou, že jeho autobus selhal po technické stránce a nebude tak schopný nás do Starkova dovézt. Nakonec se sice daří sehnat náhradu, čekáme na ní však pětačtyřicet minut a ještě se musíme ve voze silně mačkat, poněvadž je jeho kapacita o více jak deset míst menší. Valíme pak co nejrychleji směr jih, mnohým z toho navíc naskakují silné vrásky, jelikož si musíme odpustit čůrací pauzy na benzínkách, abychom dorazili k zápasu včas. Nebýt nezkušenosti řidiče (poprvé výjezd na fotbal), špatné navigace a dočasných dopravních úprav v okolí stadionu, určitě by se nám to podařilo. Takto však dorážíme s mírným zpožděním a do ochozů se dostáváme až po páté minutě utkání. V kotli se nás nakonec schází 355 z celkových 3128 diváků.

pribram_jaro2017_vyprodano

Prodleva však nikoho mrzet nemusela. Na hřišti se po celou první půli nic nedělo a na ostatních tribunách Stadionu u Litavky už vůbec ne. O atmosféru utkání se tak staráme pouze my, fanoušci za bránou, a to poměrně slušně. Nejlepšími momenty bylo bez pochyby vyvolávání přítomného Davida Bartka (který, jakožto správný zelenobílý srdcař, bude mít navždy naši důvěru, ať si trenér myslí cokoliv) či etuda na Jardu Starku, jeho rodinné příslušníky, rybičky, psy, kočky, koně, křečky či vozový park. Po vizuální stránce přidáváme aprílový vtípek ohledně prvoligové příslušnosti místního celku – s odstupem spíše velice hořký humor. Nebo snad smysl pro sebeironii?

pribram_jaro2017_april

Po pauze navazujeme na kvalitní závěr první půle a mohutně ženeme naše borce kupředu. Ohromnou vlnu pozitivní energie však postupně zabíjeli naši hráči mizerným výkonem a poslední hřebíček do rakve pak zatloukl domácí Pilík z přímého kopu. 1:0! Od té doby šel support výrazně dolu, čemuž úměrně rostla frustrace a nasranost. Jako by těch ponížení na příbramském stadionu už nebylo dost… Vlajky jsou staženy ještě před závěrečným hvizdem, po němž se u plotu srocuje rozčílený zelenobílý dav. Místo děkovačky si tak hráči musí vyslechnout řadu peprných slov plynoucích z čilého zoufalství. Hráči velmi dlouho váhají v prostoru malého vápna, nakonec však Pepa Jindříšek a Daniel Krch sbírají odvahu a vyráží do přímé konfrontace s fanoušky u plotu. Zbytek týmu je následuje a zachraňuje tak poslední zbytky respektu mezi fanoušky a hráči. Výměna názoru je sice důrazná, ale v rámci mezí slušná. Hráči slibují lepší hru a tak se jim nakonec dostává i krátké hecovačky do příštích zápasů. Je však nutné říct, že výkony z posledních kol jsou opravdu velmi bídné a porážka v Příbrami je zcela netolerovatelná. Pokud jsme před utkáním cítili sestupovou vodu v botách, tak teď už jsme v ní až po pás. Opět!

pribram_jaro2017_dekovacka

Hráči za tuto bídu dostali co proto u plotu. Trenéra Koubka si naopak vychutnali pisatelé na oficiálním fóru Virtuálního Ďolíčku. My bychom však chtěli přidat poslední dílek do skládanky špatných výkonů a tím je z našeho pohledu vedení klubu. Majitel není ochoten investovat víc než na pokrytí nezbytného chodu klubu. Nulové riziko jít do nákupu vlastního kvalitního hráče na důležité posty typu brankář/útočník a snaha o jeho další zhodnocení. Proto přicházejí hlavně hráči buď na hostování nebo pokud je nikdo jiný nechce a skončila jim smlouva. Na ligové scéně jsme tak jakýmsi lowcostovým klubem, chudým příbuzným ostatních celků. V čele klubu pak stojí člověk, který zřejmě dostal klub od tatínka na hraní, aniž by měl větší zkušenosti z vedení firmy či budování vlastního podniku. Mezi ostřílenými bafuňáři na českém fotbalovém rybníčku rozhodně nelehká úloha. Oba jsou navíc bez jakéhokoliv vztahu k fanouškům. Zaplať pánbůh, že alespoň ten experiment s „ekonomicky výhodným Edenem“ je za námi. Celá řada fanoušků tak začíná mít pocit, že vrcholní představitelé klubu se o fanoušky zajímají jen tehdy, pokud je potřeba něco udělat, zaplatit či se zúčastnit sbírky. Zbytek „klubu“ pak tvoří naprosté minimum lidí, kde každý dělá vše a na ty podstatné věci pak nemá prostor či (jak jinak) finance. Rozumíme ekonomické situaci klubu, chápeme souvislosti, ale z našeho pohledu se šetří na místech, kde by se rozhodně nemělo. Tedy pokud chceme hrát v lize dlouhodobě důstojnou roli. Výsledky tak nejsou bídné jen na hřišti, ale i v kancelářích. S takovou se zkrátka nedá uspět. Roky jsme se utěšovali, že po vyřešení stadionu a konkurzu se sponzoři jen poženou, realita je však jiná… Kdo by také investoval své těžce vydělané peníze do tak nestabilního prostředí? Leda blázen! Není to příjemné psaní, milí klokani, ale je třeba se podívat pravdě do tváře. Na vině zdaleka nejsou jen hráči či realizační tým… Jejich situace je naopak mnohem obtížnější. Jsou na očích a musí čelit kritickým fanouškům tváří v tvář. Na rozdíl od lidí v oblecích, jež po závěrečném hvizdu zmizí v útrobách stadionu.

Šancí na reprát už nebude moc. Tento týden rozhodne! Zejména pak zápas s Jihlavou. Pokud nezvítězíme a spadneme do nižší ligy, situace v klubu už bude irelevantní. Na Varnsdorf či Vlašim si vystačíme i s bandou amatérů… Před tím se však střetneme s Boleslaví ve hře o evropské poháry, tedy skutečnou profi ligu. My, fanoušci a zřejmě jediní Bohemáci, kteří se aktuálně mohou měřit se špičkou první ligy, nesmíme chybět. Šance předvést naše kvality v zahraničí je totiž větší, než kdykoliv jindy v posledních letech. A my tam chceme!

Bohemka do Evropy!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 29

 • ftbl píše:
  6.4.2017 v 18:47

  Bude report doplněn o vlajky?

  Odpovědět

 • jh píše:
  4.4.2017 v 16:43

  37 let fandím Bohe ,ale také diletanství se jen tak nevidí-modleme se za záchranu a majite li za plnou kapsu ,aby měl na chleba.

  Odpovědět

 • jh píše:
  4.4.2017 v 16:35

  Ryba smrdí od hlavy-pryč s ní

  Odpovědět

 • roman píše:
  4.4.2017 v 14:12

  dobre jitro, mile deti ;-)

  Odpovědět

 • Jardák píše:
  4.4.2017 v 12:12

  Píše se mi to opravdu těžko. Jsem fanda Bohemky několik desetiletí, dokonce jsem za ní hrával. Náš klub je v současné době pro smích. Pokřik kotle, že jsme „nejlepší v Praze“ je opravdu zoufalej vtip. Tričko s takovým nápisem si vezme jen šílenec. Bohemce zůstanu samozřejmě vždy věrný, nicméně jsem momentálně šťastný, že reprezentuje naše Vršovice Slavie, která doufám titul udělá. Sparta tak musí čumět do zadku nejen Plzni. To je jediná radost, kterou současný fotbal přináší alespoň mně. Hráči jsou kopyta, nekopové, někteří z nich nemají v I.lize co dělat. Koubek, která má Bohemku jako takový vedlejšáček stojí za hovno. Všivého zrádce Pivarníka za nenažranost pomstila za nás sama Plzeň a vykopla ho! Současný náš team nekopů, trenér Koubek, to vše není na I.ligu. Mistra Panenku máme jen pro ozdobu! Viděl bych jako trenéra Přemka Bičovského a nákup dvou, tří hráčů, páč na celej manšaft nemáme prachy. Držme sobě pěsti, já však vidím katastrofický scénář, tedy II.ligu. Slavii držme pěsti, ta jediná může naše VRŠOVICE povznést i do zahraničí! :-(

  Odpovědět

  • Botičskej píše:
   4.4.2017 v 12:23

   Se Slavií jdi do píči!

   Odpovědět

  • szk píše:
   4.4.2017 v 13:31

   NAŠE Vršovice reprezentuje jen CUB.

   Odpovědět

   • Gogu píše:
    5.4.2017 v 9:14

    Co je Cub?

    Odpovědět

    • szk píše:
     5.4.2017 v 12:45

     panebože…

     Odpovědět

     • Okami píše:
      5.4.2017 v 13:04

      ano, i takoví chodí do Ďolíčku… to jsme to dopracovali..

  • Okami píše:
   4.4.2017 v 13:35

   anti-slávie, zkurvysyni

   Odpovědět

  • qwerd píše:
   4.4.2017 v 14:56

   Jak můžete tak pochvalným způsobem psát o Slavii? Jen proto, že je taky z Vršovic? A že nás reprezentuje, to snad nemyslíte vážně, ne? Já Slavii osobně nepřeju titul ani náhodou, nemůžu říct na ni jediný pochvalný slovo a to tak ze sta důvodů… Navíc je to rival z Prahy, ty je přece třeba nesnášet!

   Odpovědět

  • Honza píše:
   4.4.2017 v 19:24

   Slušně napsáno,s Bičovskym, naprostý souhlas.Bohemka potřebuje trenéra srdcaře

   Odpovědět

 • hrubajz píše:
  3.4.2017 v 23:54

  Díky za tento zcela přesný a trefný názor!! Vše o vedení klubu přesně řečeno!! Pokud majitel nic neinvestuje do hráčského kádru pak sklízí co zaseje! Bohužel se bojím,že se všichni jen klepou až prodají Maška,Havla a Hubínka. Neb o nic jiného jim nejde. Bohužel

  Odpovědět

  • bohemak píše:
   4.4.2017 v 0:26

   Mluvíme tu podle mě o cca 3 milionech v eurech. Z mého pohledu to dopadne tak, že si je majitel stáhne. Proplatí si, co do toho musel už zainvestovat, aby ten klub jakžtakž přežíval + co dal na konkurz a opět poskytne sportovnímu řediteli 0 Kč na přestupy, jak je v posledních letech zvykem. Ten přivede nějakýho cizince po konci smlouvy typu Kabajev (a budeme se modlit, aby to byla trefa jako u Mosquery) + vyřazený hráče z jiných klubů viz. Vrzal, Nitrianský nebo Markovič a z juniorky se posune stabilněji do Ačka Blecha a spol. a budou všichni doufat, že se z nich stane novej Havel nebo Hubínek. Majitel bude spokojenej, žádnej výdaj navíc, naopak se zahojí, zvednou se ceny permic – srdcaři na Bohemce to přece vždycky stejně zaplatí – hraje se 1. liga v Ďolíčku, co by chtěli víc a pojede se dál. Vedení klubu bude psát, že jsme přece až 3-4 tým v Praze, takže je hrozně těžký najít sponzory, že nás pořád obtěžuje Vejsada, že konkurz ještě není definitivně uzavřenej a tak dále a tak dále… Majitel a vedení klubu hazarduje s téměř až bezmeznou přízní fanoušků – snad jedinou pořádnou hodnotou, co tento klub má!

   Odpovědět

 • antispartan píše:
  3.4.2017 v 23:23

  jinak taky pohopitelne souhlas s reportem vidim to stejne. nejvtipnejsi na tom celym je ze rudy vyhazujou kretinskyho kterej do toho sype stovky milionu kc, koupi jim kadlece za 70 apod a my delame furt nejaky sbirky a tak, dfb do klubu cpe prachy horem dolem kterej jinej majitel ma ve fanouskach takovyho spojence.. a darek neni ochotnej ani z utrzenych penez za prestupy nic investovat zpatky a at mi nikdo nerika ze v lete za mosqueru nic neprislo. to samy treba za radu do boleslavi. jakyho hrace vlastne opravdu koupil? klasicky hrace se smlouvou nekde jinde jak je to jinde normalni. vybavi si to nekdo??

  Odpovědět

 • antispartan píše:
  3.4.2017 v 23:11

  uz jen za ten jeden vylet za hranice s bandou klokanu by za tu ostudu na hristi pri aktualni forme stal :))) neni smutny ze pro opravdu velkou cast fanousku Bohemky te mladsi generace je nejvetsim uspechem to ze slavili postup z 2. ligy do 1. pripadne zachranu? to se pak nemuze nikdo divit ze se modli k postupu do semifinale a pripadne i finale ktery pri shode okolnosti zajistuje evropu.

  Odpovědět

 • Robert Dvořák píše:
  3.4.2017 v 22:56

  Až na poslední dvě věty, se kterými až tak nesouhlasím, napsáno skvěle.

  Odpovědět

  • BH píše:
   3.4.2017 v 23:06

   Ta šance, předvést naše fanouškovský kvality v Evropě, je skutečně blíž než kdykoliv jindy v posledních letech. Strašně dlouho jsme nebyli takhle „daleko“ v domácím poháru, z kterýho jedinýho tu Evropu v současnosti můžem případně okusit, i když je to samozřejmě furt daleko. Co je na tom k nesouhlasení?

   Odpovědět

   • Robert píše:
    4.4.2017 v 14:26

    Hlavně si ještě neudělat ostudu v Evropě. Doufám, že brzy vypadneme. Nemáme ani odpovídající stadion.

    Odpovědět

 • Sportovní polokošile píše:
  3.4.2017 v 22:40

  Doufám, že realizační tým zapojí rozum, a trochu protočí sestavu. Co můžeme zítra ztratit? Dal bych šanci hráčům z juniorky – třeba Blecha se v zimní přípravě jevil dobře. Nebo nedávno podepsaný Bernardo. Vaníček, co jezdí na mládežnický represrazy. No a samozřejmě hráči, co dřou a odjezdí to na maximum – Barťas (!), Dostál se mi taky nasazením líbí.

  Odpovědět

  • bohemak píše:
   3.4.2017 v 23:05

   Hlavně by to chtělo vrátit se k rozestavení, který fungovalo. Ne tohle tragický se třema stoperama, při kterém jsme dali úžasný 1 gol a ukopali 3 bezbrankový remízy. Dal bych šanci Fryšťákovi, at se na mě nikdo nezlobí, ale Berky zavinil gol proti Spartě i ted proti Příbrami, obě chyby nás stály body. Fryšták při absenci Berkyho podržel. Havel zpátky na levou obranu, kde je zvyklej, Dostál zpátky na plac, je to bojovník! Do středu Krch + Buchta/Šmíd. Zleva Luts nebo Hašek, Jirásek, Hubínek, napravo Bartek. Vrátit na „desítku“ Maška, na kraji je totálně nevyužitej a na hrot asi toho Markoviče teď. Nebál bych se tam pak poslat toho Blechu, Vaníčka, Braka apod. Když nic jinýho, tohle jsou bohemáci, co tam nechaj duši a takovým klukům pak nebudu mít problém zatleskat alespoň za tu bojovnost a nasazení.

   Odpovědět

 • bohemak píše:
  3.4.2017 v 22:27

  Některá rozhodnutí vedení klubu fakt lze jen těžko chápat. Začíná to „drobnostma“ typu Švanice/Juliska, změnou webu k horšímu od nějakýho externího grafika bez vztahu ke klubu, navíc jsme jediní v ČR, kde permanentkáři platí za pohár (na zítřejší návštěvu se hodně těším!), dřívější akce typu Vánoce s Klokanem pro fanoušky se časem proměnily jen na rejžovačku peněz. Program nulovej (muselo by se něco utratit….). Ať mi někdo napíše, co majitel/vedení klubu udělali v poslední době fakt čistě nezištně pro svoje fanoušky, kteří v postavení našeho klubu podporují svůj tým na české poměry neskutečně (jak hlasivkami, tak finančně). Který jiný majitel týmu podobné úrovně jako my, si to může říci. Furt se má za to, že fanoušek Bohemky musí být spokojenej, že se hraje liga a v Ďolíčku – to mu musí stačit a měl by nejlíp s úsměvem přispívat do sbírek, házet kelímky do beden a přijít na brigády, kde už ani tu klobásku a pivko nedostane a musí si to zaplatit… :D Fakt výsměch.

  Odpovědět

 • Normál píše:
  3.4.2017 v 22:24

  Stručné a výstižné! Takhle nasranej, kdy ve mě překypují emoce (negativní) několik desítek hodin po konci utkání, jsem opravdu dlouho nebyl. Musíme se zmátořit!

  Odpovědět

  • Šejtan píše:
   4.4.2017 v 12:26

   Zmátořit, jak !? S tímto souborem písní a tanců to ani není možné! Někdo na internetu vtipně napsal – jediná šance je, angažovat Davida Copperfielda, ale na toho taky nemáme! Měl jsem příležitost slyšet dokonce Koubka, jak se směje děkovačkám kotle, za to co Bohemka hraje :-) Nedivím se, každý se tomu už dnes směje. Co takhle pořádně je vypískat, bučet a změnit pokřik, na „táhněte do prdele“! Že si to nezaslouží? Ale zaslouží !!!

   Odpovědět

 • Jarda Kuzel píše:
  3.4.2017 v 22:06

  Výborně napsaný report, bohužel to vidím stejně…

  Odpovědět

 • klokyn píše:
  3.4.2017 v 22:05

  Naprosto přesný!

  Odpovědět

 • chimera píše:
  3.4.2017 v 21:57

  bohužel ale fakt výstižně napsáno a pokud se nechytí vedení za nos, tak vystřídáme baník v druhé lize mi…

  Odpovědět

 • BH píše:
  3.4.2017 v 21:52

  Podepisuju vlastní krví!

  Odpovědět